Araç Bakımı

Aracınızın Anahtarını Bakım Yapılması için Teslim Etmeden Önce Yeterince Araştırdınız mı ?

Aracımız markası veya fiyatı ne olursa olsun bizim için değerlidir. Başta güvenli sürüş imkanı sağlayacak kalitede ikinci olarak da istediğimiz uygun fiyatlarda bakım yaptırmak isteriz. Yetkili veya Özel Servis Bakım Bilgilerine Ulaşmak Artık Daha Kolay .
Otomobil dünyasında araçların servis periyot ,fiyat ve bakım içeriklerinin kolayca ulaşılabilir bir şekilde araç sahiplerine sunulacağı bir ortam hazırlanması amacıyla oluşturmuş olduğumuz siteden en güzel şekilde faydalanmanızı diliyoruz.
Hyundai, Renault, Ford, Fiat (Tofaş), Honda, Toyota, Opel, VW olmak üzere aşamalı olarak tüm otomobil marka ve modellerine ait servis ve bakım bilgilerine ulaşmanızı amaçlıyoruz.

- Hangi otomobilin hangi markasının Servis Bakım Periyodu kaç km, ne zaman ?
- Bu periyotlarda Hangi Bakımlar uygulanıyor ?
- Hangi Yedek Parça veya hangi sıvılar (yağlar, antifrizler...) değiştiriliyor ?
- Otomobilin hangi kısımları kontrolden geçiriliyor ?
- Servislerin birbirine göre avantajları / dezavantajları nelerdir ?
- Ve önemlisi bunların Bedeli yani Fiyatı ne kadar olacak ?

OTO KIŞLIK BAKIMI
V Kayışına dikkat
    Yaz aylarında genişleyen V kayışı özelliğini kaybeder. Kayışı germeniz mümkünse gererek kullanın, aksi takdirde kayışı değiştirmek gerekir. Çünkü gevşek kayış şarjı etkiler, vantilatörün devir daimini yavaşlatır. Dolayısıyla otomobilin sağlıklı çalışmasını etkiler.
Antifrizi mutlaka ölçtürün
     Radyatör sistemindeki suyun donmaması için antifiriz kullanılmalıdır. Soğutma sistemini korozyona karşı korumak için yaz-kış kullanılması gereken antifriz, kışın soğutma sisteminin donmasını önler.
Hava filtresine bakın
     Kış mevsimi önceden hava filtresini kontrol etmek,temizlemek veya kullanılmayacak durumdaysa değiştirmek gerekir.
Fıskiyeleri ayarlayın
     Camı temizlemeye yarayan fıskiyeler sudaki kireç nedeniyle zamanla tıkanabilir. Fıskiyelerin uçlarını bir iğne yardımı ile açabilirsiniz.
Silecekleri kontrol edin
     Ön cam sileceklerinin kış ayarlarının zorlu koşullarında iyi performans göstermesi için aşınmışsa değiştirilmesi gerekir. Yazın bunaltıcı sıcaklarında silecekler çabuk aşınmış olabilir.. Silecekleriniz aşınmışsa kendinizden kolayca değiştirebilirsiniz. Böylece yağmurlu ve karlı havalarda görüşünüz önemli ölçüde artar.
Lastiklerin dış deliklerini kontrol edin
     Otomobilin yola tutunmasını sağlayan lastiklerin ideal diş derinliğinin 3 mm olması gerekir. Eğer kışın karlı yollarda kaymak istemiyorsanız, mutlaka lastiklerinizi kontrol ettirin.
Elektrik sistemini gözden geçirin
     Kışın havadaki nem ortamının artmasıyla, buji kabloları ve distribütör kapağındaki çatlaktan nem girip otomobil çalışmayabilir. Onun için elektrik sistemini kontrol edin.
Periyodik bakıma rağmen yağa sık sık bakın
     Periyodik bakımların dışında kışa girmeden önce motor yağının mutlaka kontrol edilmesi gerekir. Uzun süre kullanılan yağ motoru koruma özelliğini kaybeder.
Silecek suyunu ihmal etmeyin
     Alkol içermeyen uygun bir cam silecek sıvısı cam yıkama sistemini sıfır dereceye kadar donmaktan koruyabilir.
Kışın rezistansa ihtiyacınız daha fazla
     Arka camdaki buharlaşmayı önleyen rezistansın kontrol edilmesi, eğer herhangi bir problem varsa onarılması veya değiştirilmesi gerekir.
Üşümemek için kalorifere baktırın
     Kış mevsimi öncesinde kalorifer ve klima bakımının mutlaka yapılması gerekir. Klimalı otomobillerde polen filtresi değiştirilir. Kalorifer hortumları kontrol edilir.

Bakım :her marka araçların tüm modellerinin

1- Periyodik bakım

2-Onarım

3-Yağ değişimi

4- Elektrik

5-Kaporta-boya

6- Klima bakım

7- Otomatik şanzıman onarım

8-Kasko dan onarım

9-7/24 saat yol hizmeti.

hizmetleri itina ile sunulmaktadır. Unutmayınız “en iyi tamir bakımdır”

Akü değişimi, bilgisayarlı teşhis donanımlı servisler, dizel motor onarımı, endüstriyel araç onarımı mekanik atölyeleri, fren bakımı, kaporta işçiliği, mekanik atölyeler, motorlu taşıtlar için fırın boyama, motorlu taşıtlar için metalik cila, taşıtların periyodik bakımı, ticari araç onarımı, yağ değişimi, rot ayarı, yağ kontrolü

İleri teknoloji ile donatılmış araçlarınızın periyodik bakımları esnasında tüm elektronik ünitelerinin arıza hafızaları ve fonksiyonları kontrol edilmekte, gerekli müdahaleleri parça değişimi gerekmiyorsa ve geçici elektronik arızaysa servisimizce yapılmakta, eğer parça değişimi gerekiyorsa müşterimizin onayı alınarak gerçekleştirilmektedir.

1990 yılından bugüne her marka benzinli ve dizel araçlarınızın kullanımınıza ve kilometresine bağlı olarak yapılması gereken her türlü periyodik ve ara bakımları uzman kadrolar tarafından yapılmaktadır.          

Periyodik bakımların haricinde zaman zaman ortaya çıkan motor, yürüyen aksam ve alt takım, direksiyon sistemi, otomatik ve mekanik şanzıman, diferansiyel, soğutma sistemi, süspansiyon ve havalı süspansiyon problemleri müşterimizin onayı alınarak profesyonel anlayışla ve uzman kadrolar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Araç Bakımı, Araç Bakımı nasıl yapılır, kışlık bakım, periyodik araç bakımı, otomobil bakımı nasıl yapılır. Kışlık araç bakımı, yakıt tüketimi nasıl azaltılır.